Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „

In My Secret Life

Distribuiţi
The Dude

Puncte : 4571
Data de inscriere : 17/02/2015

Re: In My Secret Life

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Sept 22, 2017 10:31 am

Cortina pentru programul platit/descris cade firesc la orele 3.00, dar "noaptea" nu se termina cu asta...

Urmeaza un gang-bang cu o fata care difera de la seara la seara. Multi dintre cei ce se implica in debutul actiunii sunt angajati ai localului. Fac asta ca sa urneasca lucrurile din loc, imediat dupa un scurt stript-tease al domnisoarei.  Daca vrei sa intrii si tu, trebuie sa platesti (functie de tipul de pentrare ales precum si de numarul reluarilor pe care ti le-ai propus).

Colombina e de fiecare data foarte frumoasa si are o asistenta ce o mai sterge cu prosopul, ii da la mana tot felul de creme, sau imparte prezervative celor ajunsi la rampa...

Daca insa vrei doar sa privesti, trebuie sa consumi (un pahar de bere 12 €, unul de vin 15 €, pe care indiferent daca l-ai baut sau nu, ti-l inlocuiesc automat la fiecare 1/2 ore).

La vizita mea a fost vorba de o portoricana voluptuasa si rubiconda (de tip Mae West) ce interpreta grozav. Platitorii primeau o bratara colorata functie de ce cumparau, existand si varianta oranj, in care puteai reveni in primul plan ori de cate ori ai fi dorit.. Culoarea albastra insemna o singura prezenta inauntru.
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Sept 25, 2017 8:44 am

Zvetlana Intercracinskaia, celebra balerina din bancurile copilariei noastra.. Ieri am avut de filmat un balet si cat a fost ziua de lunga m-am gandit numai la Degas si la fascinatia asta a lui, despre care Zola a comentat atatea... Apoi gandul a trecut la Emile nu fara sa zaboveasca o clipa la aceasta observatie a sa in legatura cu o serie de tablouri ale lui Degas, cu care a fost contemporan: "M. Degas est un chercheur qui arrive parfois à un dessin très serré et très individuel. Ses Blanchisseuses, surtout, sont extraordinaires de vérité, non pas de vérité banale, mais de cette grande et belle vérité de l'art qui simplifie et élargit. Sa Salle de danse également, avec des élèves en jupes courtes qui essaient des pas, a un grand caractère d'originalité. Le peintre a un amour profond de la modernité, des intérieurs et des types de la vie de chaque jour. Le malheur est qu'il gâte tout en finissant. Ses meilleures choses sont des ébauches. Quand il achève, il peint mince et pauvre, il fait un tableau comme ses Portraits dans un bureau (Nouvelle-Orléans), qui tient de la gravure de mode et de l'image des journaux illustrés. Chez lui, l'esthétique est excellente, mais je crains bien que l'artiste n'ait jamais la main largement créatrice."

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Sept 26, 2017 10:32 am

Este cel mai important targ foto din lume (de tip brocanta) are loc patru zile in fiecare an si nu cunosc niciun alt domeniu care sa aiba, macar ceva asemanator.. In ciuda faptului ca evolueaza strict intre persoane fizice, de cativa ani marile firme si-au deschis corturi in care expun spre vanzare modele mai vechi, dar la preturi acordate acelei manifestari (circa 1/3 din cel normal).

Nikon, Sony,  Olympus, Pentax, Canon, supraincarca tarabele cu body-uri si accesorii, iar experiemntul e numai adrenalina.

Spre exemplu la intrarea in targ standul oficial x, are o promotie cu obiective Z, la pret de 12% (!!) din pretul cu care ai putea cumpara unul in magazinele din Bucuresti. Ma gandesc sa cumpar 10 buc. si apoi sa le revand la SH, cu 80% din pretul de raft, avand in vedere ca sunt toate sigilate.

Problema e ca astea se vor vinde destul de greu si ca exista riscul sa raman cu banii blocati o lunga perioada de timp. Daca plec prin targ sa caut o oportunitate mai buna, e posibil ca la intoarcere sa gasesc stocul epuizat.

De fapt lucrurile sunt cu mult mai complicate decat atat.. La fiecare nou pas ai de facut o astfel de alegere, sau inca una si mai dura. Totul costa atat de putin incat aceasta sursa e o adevarata mina de aur pentru oricine... ca sa nu mai zic de pasionati.  

Eu insa, venit cu mari eforturi, de la mii de kilometrii, nu imi pot permite mizilicuri..

Dumnezeu insa mi-a fost darnic anul acesta... In cele mai mari tentatii am primit sfatul retinerii si l-am urmat. Iar cand credeam mai putin am dat lovitura. Pentru 5.000 de euro investiti puteam lua 12.000 aproape imediat... Ceea ce s-a si petrecut cateva saptamani mai incolo. De departe cireasa de pe tort a fost insa un mic cadou, strecurat pe sub mana de divinitate, asa, ca o mica atentie...

In locul in care deja nu se mai vindeau decat huse, chestii defecte (pentru piese) sau alte gunoaie (la metru) am zarit un fel de ghiozdan din piele atacata de mucegai... Era ceva destul de dezgustator, dar astfel de atacuri sunt date cel mai ades la marochinariile de fina calitate. Asta m-a pus pe ganduri.....

Am cerut ghiozdanelul si am aflat in el o trusa Hasselblad completa si cu trei obiective, peste care se asezase cam in acelasi mod un fel de praf - mazga... Imaginea dinauntru era dezolanta, dar in spatele ei statea dosita o adevarata comoara, a carei conditie tehnica nu o puteam aprecia atunci.

Am cumparat totul pe 30 de euro, coborand de la pretul cerut de 50... Valoarea obiectelor achizitionate ??... ar putea fi peste de 1000 de ori pretul... si nu ma indur sa ma despart.. E handmade si e deja legenda..

Cu banii castigati din taraseniile astea, mi-am acoperit excursia, cu varf si indesat, si am si pus economii cat pentru mai multe luni de stat acasa in trufie...

Oare de ce n-am avut eu mereu  curajul de a duce o astfel de viata ??
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mier Sept 27, 2017 9:13 am

Buuun... Am defrisat toata curtea din spate.. Hai sa vedem acum de unde vin zgomotele misterioase ?

Au fost tunsi "la zero" trandafirii, liliacul, alti arbusti; am strans tot mobilierul.. Arata a teren viran, pregatit de apocalipsa. Pacat ca azi noapte am fost atat de daramat incat n-am mai putut sa si monitorizez rezultatele actiunii.... desi la un moment dat vantul a aprins o lampa auto, ce ar fi trebuit sa actioneze numai la miscare. suspiciune

Planuiesc o excursie la mare... Sau poate in clisura... Ori, cine stie, in Delta ?? ... Ideea e ca vreau in excursie. Daca raman pe loc, incet, incet, ma napadesc iar treburile.. ma acapareaza iar afacerile, cunostintele, obiceiurile.

Asta dupa o lunga chibzuinta caci primul gand a fost sa plec in croaziera pe ocean luna care vine. N-am stiut insa ca bookingul se face in chestii din astea cu cel putin sase luni in avans; ca in ultima vreme, cu vasele de migranti, totul a devenit un cosmar (vapoarele de placere sunt obligate sa ii ia la bord si sa isi deturneze ruta pentru a ii depozita intr-un port oare-care); ca exista si alternative de cazare care iti pot transforma calatoria in iad; ca mijlocul asta de divertisment a fost demult acaparat de snobi; ca nu toate traseele “se merita” (cel mai interesant fiind de departe Antarctica).
Articon

Puncte : 302
Data de inscriere : 13/07/2015

Mesaj Scris de Articon la data de Joi Sept 28, 2017 11:58 am

Vrei sa zici 30.000 de euro un aparat ? vai
Kavarna

Puncte : 1034
Varsta : 37

Mesaj Scris de Kavarna la data de Joi Sept 28, 2017 12:12 pm

Cati megapixeli ?
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Joi Sept 28, 2017 2:57 pm

Articon a scris:Vrei sa zici 30.000 de euro un aparat ? vai

Nou nout costa cam 45.000$ numai body-ul.
La el adauga 8.000$, 12.000$ si 15.000$ cele trei obiective.

Nu erau euro pe atunci.

Nici megapixeli Kavi...

scratch Poate ca am exagerat. Preturile la anumite body-uri au scazut considerabil, apoi au crescut iar pe seama revenirii in forta a formatului mediu cu film. Insa sunt convins ca daca am rabdare pot incasa pe el suma anuntata sau ceva pe aproape. Dupe ce va fi perfect reabilitat (acum astept niste inele din Suedia) am sa pun poze cu el...

aroganta
Kavarna

Mesaj Scris de Kavarna la data de Sam Sept 30, 2017 8:14 am

Am vazut pe net si m-am socat. Un 500c a scazut in numai 12 ani de la 15 000 la 250.
Nu cred sa fie cineva atat de nebun sa dea 30 000...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 9:33 am

Sigur ca exista. Chiar cel la care am apelat pentru curatare s-a aratat interseat.
Nu-mi fac griji din asta. Sunt insa foarte preocupat de pericolul iminent de a ma indragosti de el eu insumi.

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 9:36 am

Eiiii... am ales Delta. O idee proasta in partea asta a anului. E anotimpul pescarilor si totul se misca in jurul acestei chestiuni. La mine era prima data (cred) cand mergeam in delta fara arma, sau fara undita. In trei zile m-am lamurit si am plecat in clisura unde m-am nimerit singur in ditamai pensiunea. Eselnita - La Moara, in mijlocul unei paduri. Seara e spooky rau...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 9:41 am

La plimbarea pe Dunare, in barca doar eu si o dama. Normal ca dupa plimbare am invitat-o la masa, apoi la o excursie prin Cheile Nerei. Normal ca a acceptat si ca vroia sa se rascumpere apoi... penibil rau de tot, dar ne-am descurcat.

Locul asta, Clisura e la fel ca acum 20 de ani. Bine, ca nu erau pensiunile si ca amplasamentul era mult mai militarizat, insa spiritul a ramas intepenit in timp. Am trecut granita la sarbi, o data oficial si de doua ori ilegal... A doua oara fraudulos a fost cel mai misto. Am vizitat un castel sapat in stanca pe malul Dunarii.. Cool de tot...

Vizitator
Vizitator

Mesaj Scris de Vizitator la data de Lun Oct 02, 2017 1:27 pm

Smile eu astept. blublublu
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 2:08 pm

Fuckkkkkk....

Sun acum.

rusinat
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 2:35 pm

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 02, 2017 4:28 pm

Cica graniceri... Barcagiu care m-a purtat la castel imi explica: "avem voie sa depasim linia imaginara a axei fluviului, insa este strict interzis sa acostam pe celalalt mal". Asa ca m-a purtat pana foarte aproape de tarmul strain, apoi la adapostul unui vaporas mai mare, cu care a plutit in paralel, m-a transbordat pe barca unui sarb. Eu am platit o singura data la roman... La retur, aceiasi manevra. Odata cu mine si cateva pachete mari au facut swichul.

Am intrebat inainte de drum la ce ma expun: "pai nu stiu, ca n-a fost niciodata prins nimeni...dar cred ca v-ar da o amenda si atat.. Daca aveati marfa v-o confisca"

Pe podul de la Portile de Fier se trece oficial, doar cu buletinul. Dincolo, e un drum relativ drept (n-ai cum sa te ratacesti), iar la vreo 5km se afla un oras, ceva cu o piata si mai multe carciumi unde totul e la 1/2 pret din cele de la noi... in plus bucatele sunt excelente. Toti vorbesc romaneste si accepta lei.

Apoi am facut o excursie si de la Eselnita pana la Moldova Noua, circa 100 de km, am intalnit doar trei masini... Incredbil.  Ma gandeam ca daca raman in pana, acolo imi vor putrezi oscioarele. Ca am uitat sa zic, dar nu era semnal... Din cand in cand intrau retelele sarbesti, insa ale noastre: PAS. Fara semnal, nu e net, fara el nu e Waze, Google Maps, Republica Danga, etc......

Drumul merge paralel cu Dunarea si am vazut acolo multe masini de graniceri care supravegheau din parcari fluviul.. Nu-i de mirarare ca Popei fura romania de antracit, ratacind convoaie intregi de barje... Asta intr-un secol in care cineva ar putea monitoriza locul direct din satelit si in timp real... Numai ca atuinci cand venea Svenko cu valiza de bani toata lumea avea parte... si cei de la impingator si granicerii si cei cu case in zona....
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Oct 03, 2017 9:31 am

Intr-o neobisnuita intelegere sunt acum cazat la Fundatica. Doi frati meseriasi s-au oferit sa ma ajute cu unele reparatii la cabana. Intrucat e vorba de inlocuiirea cosului de fum si relocarea caminului acolo nu se poate face cald decat destul de complicat prin unele surse secundare. Daca nu e caldura, casa nu poate fi locuita, asa ca eu m-am gazduit la casa baietilor, iar ei pleaca de dimineata si pana seara sa lucreze la cabana;

Gospodaria e foarte frumos amplasata, e curata si sunt singur acasa pana pe la 17.00 cand vine mama baietilor de la slujba. Sunt rasfatat cu toate bunatatile si fac mici excursii prin imprejurimi.. E o incheiere eleganta pentru un concediu de doua luni.....
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Oct 03, 2017 10:16 am

Matusa Lia s-a casatorit cu nenea Dicu. Era prin anii '60, iar tipul cumparase o proprietate (chezasie de nunta) in zona Doftanei. A luat de la o familie de penticostali cu 11 frati practicanti de meserii: un zidar, un tinichigiu, un electronist, un prelucrator prin aschiere, un electrician, doi mecanici auto, un instalator..... Cred ca pe atunci arata ca o Fabrica.

Mai inainte de habotnici, care au ocupat amplasamentul in urma unei hotarari judecatoresti discutabile, gospodaria a fost practic intemeiata in jurul unui bordei arhaic, pe acte contrafacute, de un anume Gruber, venit din afara meleagurilor si despre care legenda are multe de povestit.

Personaj retras, cinic, activ, lipsit de scrupule si obscur,  Gruber a inaltat un conac si apoi trei sure, caci luase in arenda tot ce se putea lua si fanul trebuia depozitat. Ultima gireadă abia incapuse in curtea satrapului si era la limita de proprietate cu cea a vecinului de care o despartea doar cel mult un metru la streasina.

Cam in cinci ani dupa ce a terminat de construit Gruber s-a gandit sa se insoare si a achizitionat la propriu o odrasla de nevoiasi din sat. Era o frumusete de copila ce nu s-a impacat niciodata cu alegerea parintilor, asa ca a alunecat repede in pacat prin intermediul feciorului leat ca varsta, din locuinta alaturata. Noaptea cand toti dormeau adanc, fata mergea in ultima sura si de acolo, pe o scandura pusa ca o punte spre sura ibovnicului, trecea la adapostul intunericului sa isi implineasca destinul.

Grubar a aflat insa prin iscoade si clevetitori. Cei doi tineri au disparut brusc (s-a spus ca au fugit impreuna in lumea larga, insa se susotea pe la colturi cum ca ar fi fost aspru pedepsiti de sotul incornorat ce i-ar fi surprins in fapt si ca zaceau ingropati pe undeva prin curte); Tarziu Militia a efectuat o ancheta si atunci s-a descoperit ca Gruber folosea frecvent acte false.... Apoi si el s-a evaporat  misterios si fara nicio urma.

Intreaga ograda preluata vremelnic de catre stat, a fost dupa aia pusa la dispozitia familiei de credinciosi ce au deschis in mare viteza cate un atelier de reparatii diferit, in fiecare incinta.. Asta a cumparat barbatul tusicii, prin nu stiu ce sforarii si mecanisme..

Pe la noua ani, dupa o boala zdravana, parintii m-au trimis sa ma refac la tanti Lia si imi amintesc exact cat de impresionat am fost de marimea surelor si de inghesuiala curtii... Apoi, intr-o noapte, m-am sculat pe furis si am mers sa vad licuricii despre care se vorbea atat, dar pe care nu ii zarisem nici macar o singura data. In spate de tot, langa gard, am vazut atunci cum o figura luminoasa plutea prin aer intre ultima constructie si cea din vecinatate... Era verde, translucida, pasea prin aer si reprezenta o fata de o frumsete rara cu un chip ravasit de durere..

A fost prima si singura fantoma pe care am vazut-o in viata mea...  Cand am povestit a doua zi la masa de pranz toti au ramas amutiti si ingroziti, caci la aceea vreme eu nu stiam povestea de dragoste cu final echivoc.. si nu as fi avut cum sa las imaginatia sa brodeze pe o intamplare necunoscuta... altceva se petrecea si nu era de pe lumea asta.

Nenea Dicu a chemat un sobor de preoti sa sfinteasca locul iar dupa aia totul a trecut inapoi in uitare..

Aseara, intr-o mansarda minuscula din Fundatica, la poalele padurii, am visat acea fata aratandu-mi cu precizie locul in care se afla ingropata ea si amorezul ei. Imi cerea parca sa fie dusa intr-un cimitir "sa se odihneasca" dar nu am cum sa mai fac nimic... Si Lia si Dica sunt oale si ulcele, iar conacul si acareturile apartin demult altcuiva..... nici nu mai stiu exact cum s-ar mai putea ajunge pana la el.....
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mier Oct 04, 2017 9:17 am

Sedinta de lucru cu baietii care repara cosul cabanei. Dilema mare:
- sa construiasca local un esafodaj (avantaje:  lesne, simplu la indemana, dezavantaje:  lipsa experientei in a ridica constructia, ia mult timp si e nesigur)
- sau sa transporte o schela dintro bucata de la un vecin (avantaje: merge ca uns si nu e niciun pericol;  dezavantaje: trebuie carata pe brate, e grea iar terenul in panta complica lucrurile).

Se hotareste pentru a doua solutie iar eu ma ofer sa ii insotesc. Din cauza greutatii a formei si a coastei  de teren e interzis ca cei doi carausi sa aseze simultan structura jos. Ea poate aluneca la vale si de aceea cand obosesc fac pe rand cate unul pauza, celalalt ramanand ancorat de ea.

La prima oprire, desincronizare fatala si cu un huruit ingrozitor totul dispare in haul de dedesupt.. Luam un cabestan, cei doi fac rost de o franghie prelungitoare si tractam inapoi schela. Nu foarte dificil, insa s-au pierdut cateva ore pretioase. Fratii sunt asudati si decid sa isi traga sufletul pret de o clipa ... amandoi... in acelasi moment. Suparata pe gest schela o ia inapoi spre prapastie...
Pe operatori ii pufneste rasul..

Am sa va numesc Stan si Bran... sau nu, Lolek si Bolek.. Eu sunt prea tocit ca sa ma mai amuz din gaguri de felul asta.. Descurcati-va, insa bagati de seama sunteti platiti la lucrare si nu cu ora.. Apoi  fac stanga imprejur si plec imbufnat la masina...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Joi Oct 05, 2017 10:53 am

Adevarat mascarici... Dupa ce au trudit o jumatate de zi sa transporte si sa monteze schela, si-au dat seama ca nu pot amplasa suportul de baza al hornului din cauza unei stanci pe care nu o banuiau...

Va trebui sa termin cu ei....

Acest repaus de ocombrie mi-a permis sa observ pe indelete felul parsiv in care se insinueaza si se instaleaza iarna... Si parca e un facut: procesul incepe fix de la srbatoarea locala "Ravasitul Oilor"... Stiau strabunii nostrii ce stiau...

In plus cica se anunta o iarna lunga si rea...bogata in zapezi...

drunken

Abia astept.

Crezi sau nu, imi e dor de servici... de cafeaua matinala si mica sporovaiala despre ce au mai facut cu o seara inainte colegii... mie dor de pauza de pranz... de metrou, tramvai, autobuz... de sala de spectacol, de cinem-aul de la UNATC....

lol!
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Oct 06, 2017 10:20 am

"Praline Magazin" era un tabloid west german al anilor '70, cu o pronuntata componenta erotica. Fie ca era vorba de glume, de foto-reportaje, ori de articole de scandal, intregul continut al fiecarui numar se invartea in jurul sexului. Intre paginile revistei gaseai frecvent poze cu femei dezbracate, insa in atitudini destul de decente.

Turistii nemiti ce calatoreau spre litoralul romanesc, cumparau astfel de publicatii din aeroport ca sa isi umple in mod placut timpul de zbor.. Ajunsi la hotel se debarasau de ele aruncandu-le la cos, asa cum se procedeaza indeobste cu "ziarele de ieri" , iar de aici se initia un complex nou circuit. Ingrijitoarele  recuperau atent orice maculatura din gunoi, pe care apoi o livrau la kilogram unor samsari pe preturi de nimic;

Mai departe acestia comercializau tipariturile in functie de categorie, catre o clientela adecvata, formata deja si aflata intr-o continua asteptare. Asa ajungea la noi Praline Magazine..

La vremea respectiva pusesem la punct un sistem de copiere foto pe plexiglas alb-laptos. Se realiza un negativ color dupa fotografia aleasa, prin copiere. Apoi fata placii era tratata cu o bromura de argint speciala, in mediu controlat, dupa care se expunea si developa in stilul clasic, foaia de plexi urmand a fi pe rol de hartie foto-sensibila. O alta metoda era transefrul negativului (reproiectat cu aparatul de marit) pe o folie radiologica illford, insa in cazul acesta iesea doar o imagine alb-negru... mult mai expresiva si mai limpede, ce-i drept.

In ambele variante obtineai in final un suport vitros, care apoi iluminat florescent din spate functiona precum un negatoscop. Cand imaginea reprezenta o sticla de bautura de lux, o reclama la tigarete straine, sau o domnisoara fara sutien, divaisul furniza decoratiuni de invidiat pentru orice bar, hol de hotel, discoteca, etc...

Lucram la capacitate maxima, caci cererea era uriasa iar preturile supra evaluate...

Nu dupa multa vreme am priceput ca cele mai cautate erau sabloanele cu fete, desi taman ele ne ieseau ades cu mici defecte (impuritati vizibile suparator, difuzii accentuate inadmisibil, virari de culoare, etc.).

Incercam sa facem o treaba cat mai calitativa si sa imbunatatim mereu, insa mediul de afaceri nu prea  incuraja initiativele, intrucat se receptiona absolut orice si indiferent cum.

Intamplarea de care mi-am amintit s-a petrecut prin '75. Gasisem pe coperta Praline o fata brunetica, migniona, cu par vopsit blond (si sus si jos) dezbracata in accesoriile sumare ale unui costum de scafandru (ochelari, tevusca, centura cu plumbi si labe).

Ca alcatuire compozitia era de mare valoare, caci privirea fetei, pozitia trupului ei, contrastul cu fundalul marin si liniile de fuga, impuneau o analiza atipica genului; iar daca te lasai prins in mrejele cadrului alunecai repejor in visare.. Un tablou ideal pentru localurile de consum, ce imbie la relaxare si meditatie bahica.

Noi nu ne-am prins din prima, insa intamplator am realizat din asta cel mai reusit prototip.
Dintro data lumea nu mai dorea orice cu țâțe, ci doar pe scafandrita.

In scurt timp am ajuns la zece placi pe zi si toate mergeau "la mare", caci se dezvolta puternic zona Olimp, Neptun, Jupiter, Venus...

De aici totul a luat o intorsatura complet imprevizibila.

Nemţălăii occidentali, care prin compania TUI invadau pur si simplu plajile romanesti ale epocii, luau astfel nota despre o starleta conationala de mana a zecea, despre care cei mai multi habar n-aveau. Judecand dupa modul in care individa impodobea mai toate spatiile de petrecere, ei concluzionau fara dificultate ca nu poate fi vorba decat despre o preferata si o rasfatata a acestei natii...

Pot spune cu mana pe inima, desi e posibil sa ma insel, ca gloria ulterioara a domnisoarei s-a datorat intr-o mare masura popularitatii ei din Romania, notorietate castigata aiurea, numai in baza unui proces tehnic de multiplicare piratat, reusit la parametrii maximali.

Mult dupa, am aflat de la un securist venit sa puna intrebari despre felul in care ajunsese madam pe toti peretii carciumilor din statiuni (intre timp lucram si pentru Sinaia/Predeal) ca numele ei era Uschi Glass;

.... avea sa devina o personalitate ..

PS. poza de mai sus se poate vedea sub forma mototolita, decolorata, marcata de muste si prinsa cu pioneze, intr-o anexa a gospodariei taranesti L, din satul Fundatica.... Crezi ca e coincidenta, nu-i asa ??
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Oct 06, 2017 10:39 am

Intr-o vreme a fost amanta lui Udo Jurgens

Iar aici, cu motoarele turate:

Vizitator
Vizitator

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin Oct 06, 2017 11:27 am

Smile
Articon

Puncte : 302
Data de inscriere : 13/07/2015

Mesaj Scris de Articon la data de Vin Oct 06, 2017 11:58 am

rabbit

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Oct 09, 2017 11:31 am

Ce caut eu pe capul oamenilor astora ??

Ieri a nins pentru a doua oara, dar tot neconvingator. Ma gandeam ca n-am cauciucurile de iarna montate, dar pana sa ies la drum nici nu a fost cazul.

Am cumparat conopida si salau de nil de la Brasov. Vroiam sa le gatesc ceva "in style", dar era o zi nefasta. Din fericire am fost singur in bucatarie pe perioada prepararii. Am tinut mortis sa ii uimesc pe tugurlani, insa era una din zilele alea in care nu iti iese nimic.

In interiorul conopidei o familie de limacși de ti se intorceau matele. Pestele avea un miros greu... dupa o scurta judecata am continuat cu gatitul, caci ma batea gandul sa arunc totul la gunoi; A iesit un sufle foarte aratos, langa un peste cu maioneza de te lingeai pe degete. Gazdele mele nu au apreciat insa nimic din toate astea. Au devorat tot cu acelasi entuziasm cu care ar fi mancat tocanita de cartofi.. Nu erau capabili de diferenta... M-am retras in camera mea si am golit o bardaca de vin, urmarind filmulete cu Burning Man

Pe seara, turtit destul de bine, am iesit la o plimbare pe lapovita... aerul asta curat face toti banii..
Kavarna

Mesaj Scris de Kavarna la data de Lun Oct 09, 2017 2:50 pm

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Noi 21, 2017 5:38 pm