Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „

In My Secret Life

Distribuiţi
The Dude

Puncte : 4571
Data de inscriere : 17/02/2015

Re: In My Secret Life

Mesaj Scris de The Dude la data de Joi Noi 09, 2017 3:06 pm

Giurescu a explicat de ce oamenii protestează în toate marile orașe din țară.

"Cineva a sesizat această stare latentă de nemulțumire și s-a concentrat să creeze un prilej sau a așteptat o ocazie pentru a declanșa exprimarea acestei stări de nemulțumire. Internetul permite o comunicare rapidă și simultană. Și permite promovarea unor idei-directivă. Ele răspund momentan unei stări de spirit. Dar nu au un conducător, un program și nu schimbă mare lucru. Pot fi în schimb folosite pentru intenții periculoase pentru țară", a încheiat academicianul.

E o parere din primvara exprimata de Giurescu in paginile unui ziar.

Cred ca domnul profesor s-a temut sa nu antreneze academia, sau poate masoneria (avand in vedere locul unde s-a pus intrebarea) printr-o opinie personala. E un om deosebit.

Miscarea e rea, lipsita de sens si de fond, aducatoare de mari neajunsuri pentru romani.

Intre elemente declasate si interesate care o intretin sunt si o multime de victime ale unei propagande duse cu toate mijloacele. Iti recomand si tie aceasta lectura (acum si pe CD carte vorbita)

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Noi 10, 2017 8:53 am

Si inca ceva, in intampinarea unei replici care sa il introduca in discutie pe Soros, iti spun din capul locului ca nu cred in gogorita asta. Sistemul instaurat de Soros e unul care actioneaza din umbra, insa miliardarul ca atare e un bau-bau la fel de idiot ca si acuzele ca guvernanti ar vinde tara la rusi.

Atat despre asta, si asa am irosit prea mult pe o tema penibila...

I've got myself to blame
Through talkin' to ya' brother
Too late to say I'll stay
Too late to say I'll bother
Take out your tongue and speak
A friend you ought to keep
Fading forces bared
Now wake before you sleep
Ya' said you saw Medusa
She was looking down on you
But the legend of Medusa
Soon be with you

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Noi 10, 2017 8:55 am

Mi-am amintit aseara de Nicoara Tanganika.. pe bune, e chiar numele ei. parinti au lucrat ca diplomati undeva prin Africa pe vremea lui Ceasca. Au ales acest nume fiicei lor ca pe un omagiu adus colaboratorilor straini de acolo, in misiunea respectiva. Am fost vecini si prieteni.

Prin '80 a plecat la studii in strainatate, fructificand un ajantaj al nomenclaturistilor.
In 2000 ne-am intalnit la o receptie (ziua Frantei, daca nu ma inseala memoria) si era neschimbata.

Cred ca cei fara griji traiesc mult mai anost... dar stiu ca ei traiesc mult mai mult.

Articon

Puncte : 302
Data de inscriere : 13/07/2015

Mesaj Scris de Articon la data de Vin Noi 10, 2017 10:23 am

Aseara am ascultat ceva din audiobook-ul recomandat si da, e o interpretare neasteptata a lucrurilor, convingatoare, pertinenta.. insa aplicabila si guvernantilor.

Sigur ca amenintarea Soros e balarie, dar apropierea de rusi pare o realitate. Nu neg, ar putea fi un joc politic de echilibru, insa majoritatea celor in care cred vad lucrurile din perspectiva pietii sunt de o parte a baricadei. Daca e obligatoriu sa aleg o grupare eu nu m-as putea ralia la PSD orice ar fi.

Eu ii vreau in puscarie pe hoti.
Ai o problema cu asta ?
Kavarna

Puncte : 1034
Varsta : 37

Mesaj Scris de Kavarna la data de Vin Noi 10, 2017 2:55 pm

The Dude a scris:

Io-te Dude, cum "doaga" cineva taman pe inima ta
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Dum Noi 12, 2017 5:26 pm

Radu Gyr.... bounce

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Noi 13, 2017 8:41 am

weekend greu... eram invitat la film si la masa de catre o matusa, dar am zis sa raman acasa. Ca sa nu ma razgandesc m-am apucat sa repar cafetiera pe care am facut-o zob cam intr-o jumatate de ora. Pacat, era aproape noua...

Apoi m-am apucat de gatit o supa ceheasca cu varza si carne tocata care mi-a iesit, insa nu poti sa mananci supa intr-o sambata la pranz.. Daca tot m-am pus pe fapte, am reparat plinta de la cada si am inlocuit colacul de la wc. Pe seara, am constatat cu regret ca in loc sa ma odihnesc am trabaluit permanent. Mi-am propus ca a doua zi sa nici nu cobor din pat... Ceea ce am si facut. M-am trezit am mancat, m-am intors in pat si am adormit la loc. M-am trezit iar pe la unu si am facut o mare baie, apoi l-am chemat pe "Profesorul" Lungu pentru masaj... ca de obicei omul a facut o treaba excelenta si tot ca de obicei si-a cerut scuze ca nu poate furniza "servicii complete" ca domnisoarele de la anunt.. e o gluma de-a noastra, ca atunci cand au invadat piata don' profesor s-a si repezit sa vada despre ce e vorba, ca se temea de concurenta... iar acolo o puicuta la frectat bine o juma de ora pana la inmuiat, apoi l-a informat ca asta a fost... "Pei si masajul ??" ar fi intrebat atunci plin de mirare Lungu... "e doar local"... morcovit nevoie mare don' Profesor a mai adaugat, doar asa ca sa se afle in treaba "trebuia sa precizati in anunt"

Pe seara am iesit la o bere ... trebuia sa fi plecat la munte.
Kavarna

Mesaj Scris de Kavarna la data de Lun Noi 13, 2017 10:14 am

Dar exista stabilimente in care pe langa chestia erotica ai parte si de un masaj adevarat. Asa am auzit nesigur
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Lun Noi 13, 2017 12:02 pm

Mai, iti marturisesc ca pe mine treaba asta nu ma tenteaza catusi de putin. Stiu ca n-am dreptate intrucat in Amsterdam "a hand job" e inclus in toate ofertele si la un pret apropiat, sau chiar egal cu contactul prin spate (doggy).

Pe de alta parte doggy e baza de la care preturile incep sa creasca, pozitia misionarului fiind cu circa 25% mai scumpa... iar daca in timpul asta vrei si un sarut (ceea ce in general e exclus) s-ar putea sa platesti chiar impatrit.

Eu n-am incercat... zic si eu, tot asa... din auzite.... pardon
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Noi 14, 2017 8:41 am

Da... mai toate localurile au pachete de servicii: o ora cu de toate,  special de lux, premium, etc. ...care cuprind penetrari in mai multe moduri la preturi fixe; cele serioase au si oferte personalizate in care clientul isi alege cu mare atentie aproape fiecare gest. Acest mod e considerat mult mai onest, intrucat practicanta nu poate refuza anumite initiative pe care altfel, in cazul unui tarif global le-ar putea respinge din instinct ori din alte motive. De multe ori reusita unei partide sexuale e insa dictata taman de aceste mici refuzuri, ce pot avea incarcaturi majore pentru cel ce a platit ca sa se simta intr-un anume fel. Taman de aceea la bordelul consacrat te programezi din vreme si iti anunti in detaliu pretentiile, intamplarea nemaifiind o toana de moment ci un eveniment important.

Ce mi se pare ciudat e ca medicii de aici se grabesc sa trateze inhibitiile responsabile de abstinenta pe cale reabilitarii masturbarii, in loc sa isi educe pacientii sa aiba atitudinea corecta fata de prostitutie si sa ii valorifice avantajele..

Atat si despre asta.

Ieri, povestea Dragnea. Il cred intru-totul. Nu, nu e nicio alba ca zapada. Are smenurile lui destul de bine acoperite. In situatia actuala insa e o victima clara. Stiu Tel Drum si mai stiu si cum functiona.. am lucrat cu ei. Daca cineva chiar ar vrea lumina, ar ajunge urmand atent aceasta linie la un cu totul alt personaj, care pana mai ieri era mult mai vanat ca Dragnea... dar ar deranja si niste Strabag, Astaldi, Pizzarotti...

Faptul ca o ancheta ce ar trebui sa ramana discreta cel putin pana la judecare, e facuta publica cu surle si trambite fara sa se tina cont in nicio fractiune de secunda ca incriminatul are prezumtia de nevinovatie, spune tot si despre scop si despre metode; iar daca faci legaturile firesti cu acuza de politie politica instaurata de binom, esti chiar acolo unde trebuie.

Din pacate pentru sustinatorii sai Dragnea nu e prea popular si nici din cale afara de charistmatic...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Noi 14, 2017 8:48 am

Azi noapte am reusit iar un vis sangeros din care nu imi amintesc mare lucru. Se intampla la cabana cu un fel de spargator, insa si eu si el devenisem victimele altcuiva.

Afara a fost o noapte din cale-afara de neguroasa.

Azi muuuulte drumuri de facut... sa le luam pe rand.
Kavarna

Mesaj Scris de Kavarna la data de Mar Noi 14, 2017 4:14 pm

La Amsterdam (Hamsterdam pe limba caineasca) clientela e intr-o continua schimbare

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mar Noi 14, 2017 4:34 pm

Ha, ha, ha....

Zoofilia, legală în Germania din 1969, pe cale de a fi interzisă

Autorităţile germane doresc să interzică zoofilia, introducând un amendament la legea de protecţie a animalelor prin care se va impune o amendă de 25.000 de euro celor care au relaţii sexuale cu animalele lor de companie. Însă, Guvernul german se confruntă cu proteste din partea comunităţii de zoofili germani, care, potrivit estimărilor, depăşeşte 100.000 de persoane.

Zoofilia este legală în Germania din 1969, iar organizaţiile de protecţie a animalelor au început să lupte în ultimii ani pentru interzicerea unor astfel de practici, deşi zoofili consideră că nu este nimic greşit în a avea relaţii sexuale cu animalele lor, blamând în schimb alte încălcări ale drepturilor animalelor în cadrul cercetărilor farmaceutice, scrie cotidianul Spiegel.

"Guvernul vrea să scoată în afara legii folosirea animalelor în activităţile personale sexuale ori în obligarea acestora să se comporte inadecvat speciei din care fac parte", a declarat preşedintele Comitetului de Agricultură din Bundestag, Hans-Michael Goldmann.

În replică, reprezentanţii comunităţii zoofililor au anunţat că vor iniţia acţiuni în justiţie pentru a contracara o astfel de decizie. "Vom lua măsuri legale. Noi privim animalele ca pe parteneri şi nu ca pe un mijloc de satisfacere. Nu le forţăm să facă nimic. Oamenii au încercat să creeze impresia falsă că noi facem rău animalelor", a precizat Michael Kiok, liderul grupului ZETA (Mişcarea Zoofililor de Informare şi Toleranţă).

Michael Kiok, care are un câine alsacian pe nume Cessie, a mărturisit că are "sentimente speciale" faţă de animale încă de la vârsta de 4 sau 5 ani şi că acestea au căpătat o tentă sexuală în adolescenţă.

Zoofilia este interzisă în cele mai multe state europene, printre care Franţa, Elveţia şi Olanda, însă în Danemarca este încă legală.

Amanunte aici
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mier Noi 15, 2017 8:54 am

Si pentru ca tot suntem la capitolul discutii savante:

Olanda, prima țară din lume care a recunoscut aceste așa-zise „căsătorii între persoane de același sex” (2001) admite acum oficial existența unui grup de lobby pedofil. Profesorului Gert Hekma, din Olanda, un susținător fățiș al pedofiliei, reducerea vârstei constimțământului sexual (un artificiu juridic prin care pedofilia este legalizată) la 12 ani, pentru început. Această situație este deja în practică în Olanda, iar organizația pedofilă de care se face vorbire mai jos profită din plin pentru normalizarea acestui comportament...

In plus, America si Noua Zeelanda discuta cadrul tehnic prin care va legifera casatoriile in grup...

Articon

Mesaj Scris de Articon la data de Mier Noi 15, 2017 9:15 am

Intr-adevar tema este de o mare profunzime spirituala.
Preferam relatarile tale despre vise si visuri.. suparare
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Mier Noi 15, 2017 3:03 pm

Chiar este de o importanta deosebita... Nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar sexualitatea e dupa unii (Sigmund Freud par exemple) esentiala in devenirea umanitatii si direct raspunzatoare de alunecarea sa spre haos ... care iata, din pasajele citate, reiese limpede ca e in plina derulare...

Vise ?? azi noapte am nesfarsite turme de tauri. Fara niciun sens si fara niciun scop si in legatura cu nimic. Eram ca o drona survoland cireada de la un cap la altul, fara sa fac nicio remarca si fara sa ma opresc la niciun detaliu. Ajungeam la o margine si apoi in spatele ei aparea o noua aglomerare cu alte margini... La un moment dat m-am trezit, iar cand am adormit inca o data, visul s-a reluat de aceiasi maniera...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Joi Noi 16, 2017 8:40 pm

E cred a treia, sau chiar a patra oara cand mi se intampla.

Am alergat dupa trenul de metrou si abia am prins ultimul vagon. De regula merg mereu la mijloc. Capetele sunt mult mai aglomerate, chiar daca in rest nu e deloc imbulzeala. M-am nimerit intre niste tineri guralivi, iar unul mai cu mot (pe care ceilalti il numeau "Piuliță") se plangea prietenei sale ca a pierdut spectacolul de vineri de la Hard Rock Cafe, ca biletele sunt soldout... si ca ii vine sa moara pe chestia asta.... Au loc mai multe schimburi de replici si pricep ca Piuliță nu a epuziat chiar toate posibilitatile... Ca are un tata potent... pe care baiatul il si suna imediat la indemnul celorlalti. Ineteresul general asterne un fel de liniste in jur...

Cobor la Eroilor si plec apoi in treburile mele, intre care ultima este o intalnire amicala si... "geometrica". Suntem sase insi la masa lunga si incarcata cu bunatati si licori, disecand cu insufletire problema templului care are din nou uriase rasturnari de situatie.. Suna un mobil. Posesorul lui, fratele "X" se scuza: "trebuie sa raspund, e nevasta mea"... toti incuvintam din cap intelegator (cu sotiile nu-i de glumit), dar profitam si abandonam pentru moment conversatia in favoarea paharelor si a farfuriilor... asta imi permite indiscretia de a receptiona cu stupefactie urmatorul pasaj "... da mai, m-a sunat si Piuliță insa nu stiu sa pot... incerc oricum..."

Raman blocat in ganduri... cand apelul se termina, intreb nepoliticos: "E vorba de concertul de la Hard Rock Cafe ?? ... Sa stii ca avem un cunoscuti acolo !! S-ar putea rezolva."

Acum e randul lui sa ramana cu gura cascata...

Vreau sa zic: Ce sanse sunt ??

Acum circa un an, tot asa am remarcat pe cineva pentru o boacana facuta tot in metrou. Era pe la Titan. Dupa amiaza, am reintalnit acea persoana prin alta parte a orasului.... (cred ca pe la Chitila), iar seara tarziu, inca o data la Piata Romana... Sunt circa 2 000 000 de locuitori... Eu nu m-am mai intalnit cu prietenul meu Ticu de 12 ani, si stam la trei strazi distanta... Ce sanse sunt ??

Nu imi revin.

Daca Dumnezeu mi-a permis aceasta ocazie atat de rara, pentru ce nu mi-a oferit-o el la 6 din 49 de pilda ? Ce vrea sa imi spuna ??

Tot mai frecvent am senzatia ca primesc mesaje avertisment pe care nu mai sunt capabil sa le decodific... Asta ma deranjaza cumplit... asta si rezonanta aia schuman (teama lui fiat)...

Articon

Mesaj Scris de Articon la data de Vin Noi 17, 2017 12:11 pm

Deci, cum sa inteleg pozitia ta fata de revolutia sexuala a ultimelor decenii ? Nu stiu de unde am ramas cu impresia ca ai o atitudine libertina, iar acum, inteleg ca de fapt esti foarte pudic si retinut.

Mie casatoria in grup, despre care nici nu am auzit pana acum (scazand mormonii) imi pare interesanta si fiabila; cu pedofilia insa n-am cum sa ma impac vreodata.. si cred ca nici cu prostitutia.

Hai sa comentam.
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Vin Noi 17, 2017 12:32 pm

1. Aia in grup au incertcat-o comunitatile hippy la inceputurile lor si le-a dat cu virgula. Au aparut disensiuni insurmontabile intre membri, si mai grav intre membrii si cei care veneau in contact din afara cu "familia". Se pare ca nu e fiabila, desi in occident, dupa 40 de ani, exista comunitati stabile de swingeri ce functioneaza insa numai ocazional; nu m-as putea acomoda pe motiv ca detest balaceala in fluide intime.

2. Freud spune ca un copil devine matur sexual incepand cu varsta definirii si acceptarii sexului sau, adica 5 ani. Psihlogia moderna ridica pragul la 7-8 ani, cand insa aparatele sexuale nu sunt inca perfect functionale (vaginul are inca peretii lipiti, iar penisul e nedecalotat (vorbim de situatii generale). Psihic nu ar trebui sa fie nimic traumatic dincolo de etapa asta care oricum nu e decat o acumulare continua de experiente. Teoretic sunt de acord cu aia, insa practic... Nu te poti apropia in felul asta de un copil. E un abuz. Pot face ei intre ei, care e altceva, insa pedofilia eu o pricep ca pe o talharie ce profita de ignoranta puiului de om. Nici eu nu am cum sa fiu de acord cu asa ceva, desi consider excesive multe dintre prevederile codului penal, la chestiune.

3. Sunt ultra-libertin in limitele unei etici istorice, nu a celei impuse prin normele de convietuire. Tot ceea ce timpul a dovedit ca e de condamnat, trebuie in continuare condamnat. Tot ceea ce vremea a tolerat intr-un fel sau in altul nu trebuie si nici nu poate fi interzis.

Subiect mutat la Pagina libera de contrangeri - Revolutia sexuala?
The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Dum Noi 19, 2017 6:45 pm

Gata si cu vinerea neagra...

...am avut pizza Quatro (formaggi & stagione) si tuica grea la aperitiv, apoi steak house mit gemüsebrühe abnehmen (whatever that means) vin de salt si vin de buturuga... apoi un fel de pasca cu inghetata... Jeeee...

Fiecare chestie din asta e o izbanda. Un succes in parcursul vietii..

Am cugetat in timpul siestei de pipa, cu atat mai mult cu cat anterior am avut si o vizionare.

Ar fi trebuit sa ajung la C insa iubitul ei actual e extrem de gelos.
Ce idioata e si metahna asta... daca imbecilul asta ar putea sa priceapa cat de neintemeiate sunt toate supozitiile sale... si cat de multe fac pentru el.

Pe bune... Barbatii chiar nu merita.... sunte egoisti, lacomi, inculti si inadaptabili... E o minune cum specia a reusit pana la acest punct...

The Dude

Mesaj Scris de The Dude la data de Dum Noi 19, 2017 6:54 pm

Ahhh, M.... again.... you are always on my mind...

Maybe I didn't treat you
Quite as good as I should have
Maybe I didn't love you
Quite as often as I could have
Little things I should have said and done
I just never took the time

You were always on my mind
You were always on my mind....................
The Dude

Mesaj Scris de The Dude Ieri la 9:25 am

Nu e treaba mea. Eu ar trebui sa urmaresc executia in general, nu in particularitatile ei intime, insa o neconcordanta mi-a sarit in ochi, asa ca am luat la puricat devizele. Asta pentru ca,..... sincer ?? .. ma plictiseam. Asa am dat peste furaciunea celor de la R.

Am avut timpt tot weekendul sa o judec din toate perspectivele. Pot fi serioase conotatii, iar in afara celor clar implicati, ar mai putea fi si altii... inclusiv dintre superiorii mei. Tare delicat.

Solutia optima e sa privesc in alta parte.. dar nu mi se potriveste deloc.

Azi de dimineata am inapoiat dosarele si am citit in ochii aluia de mi le-a dat o relaxare si o destindere.

Mai nimerit ar fi sa plec...
The Dude

Mesaj Scris de The Dude Ieri la 12:13 pm

M-a chemat M. M-a intrebat la ce mi-au trebuit dosarele cu decontari. I-am explicat ca situatia prognozelor nu se poate face decat in baza istoricului... apoi l-am invaluit intr-o perdea de argumente din sfera celor care il depasesc cu mii de mile...  

La plecare m-a condus pana la usa biroului, mi-a zambit, am dat mana si m-a privit intr-un anume fel. Am inteles instant ca el stie ca eu am aflat si ca si-ar dori ca lucrurile sa ramana exact asa.. iaca solutia.

Azi noapte am visat-o pe M. intr-o expansiva atitudine erotica. Profi rau de tot si adeverind proverbul ala cu apa linistita la suprafata, insa vijelioasa in curentii de mare adancime. E in regula sa visezi asa ceva despre cineva cunoscut ?? Adica, persoana in cauza ar trebui sa se supere (ori sa se bucure, mai stii ?) ca subconstientul tau isi permite asemenea libertati ?? Normal ca n-am niciun gand sa ii spun, nici nu mai avem o comunicare, insa asa, ca chestie...

Bun, am vazut niste note si m-am gandit staruitor la ea intreaga seara. Insa nu de meniera asta, ci pur cordial, asa cum a functionat pana la un punct relatia noastra. Probabil ca taman asta a declansat visarea. Insa raman tare curios daca fara haine arata asa cum mi-am imaginat-o eu....

De ce nu ma pot gandi la fel si despre alte femei din viata mea ??
Pentru ce unele sunt gonite fara drept de replica din aceasta zona de interes ??

O sa ajung sa ma cunosc vreodata indeajuns ??
Articon

Mesaj Scris de Articon Astazi la 11:52 am

The Dude a scris:

Pe bune... Barbatii chiar nu merita.... sunte egoisti, lacomi, inculti si inadaptabili... E o  minune cum specia a reusit pana la acest punct...

Dix it !!
The Dude

Mesaj Scris de The Dude Astazi la 12:03 pm

belea

Noapte cu peripetii.

A fost ceva prin vecini, dar nu m-a trezit la vreme, ci doar larma care a urmat. Erau vocii suprapuse si comentau insufletit un subiect din care nu am reusit sa pricep nimic. Am aprins monitorul de la camere si in strada se vedeau doua grupuri restranse care discutau... N-am priceput nimic. Nu am recunsocut pe nimeni. M-am culcat imediat si m-am visat grav bolnav intr-un spital de tara... M-am trezit greu de tot si asudat. Imi aminteam cum in timpul somnului ma rugam ca totul sa nu fie decat un vis.

Azi dimineata am parjit oua si mi-a venit de afara un miros de sarbatori, de pace si de liniste. Peste tot in tara, zilele astea lipsesc exact cele trei .. dar mai ales linistea.

Trebuie sa ti-o cauti singur..

Mare presiune cu ofertele schemelor de iluminat si colaborarea UNATC. E ceva care chiar imi place sa fac, insa la momentul asta am angajate presant alte activitati cu infinit mai bune renumerari.

E ca si cum as privi cu jind la cadourile din spatele ferestrei unui magazin..

o sa las sa treaca... n-am incotro... iar data viitoare au sa si uite de mine...

Stau si fac rapoarte de-an boulea in loc sa ma joc cu drona la cabana din munti....

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Noi 21, 2017 5:28 pm