Republica Danga

„ Danga nu e, adică e pretutindeni. Este o insulă, compusă din pulberea unei planete îndepărtate, unde legile fizicii terestre nu sunt chiar atât de riguroase. Aici nu se știe prea bine dacă oamenii mint, visează, sau trăiesc cu adevarat „

Afacerile interne...

Distribuiţi
The Dude

Puncte : 4571
Data de inscriere : 17/02/2015

Afacerile interne...

Mesaj Scris de The Dude la data de Joi Feb 19, 2015 2:41 pm

Razboiul continua...Proaspat iesit din hibernare taica Basescu sare in ajutorul concubinei cu un sah la rege...
50 de PSD-isti intra in raza actiunii revansarde si ei ar trebui sa il traga in jos, daca nu pe Ponta, macar partidul acestuia.... Shocked
Sfatuitorul
Admin

Puncte : 899
Data de inscriere : 13/02/2015
Localizare : Bucuresti

Re: Afacerile interne...

Mesaj Scris de Sfatuitorul la data de Lun Apr 06, 2015 9:58 am

Imi pare bizar razboiul declansat de DNA...?? Multi zic ca el e o urmare a cazului Adrian Nastatse.

In orice caz nu e ceva normal..
Hampu The Great

Puncte : 176

Mesaj Scris de Hampu The Great la data de Lun Apr 06, 2015 11:49 am

Nope.....se fura si s-a furat dintotdeauna la nivelul de sus...Altfel de ce s-ar mai chinui unii sa ajunga pe acolo..??
Sunt foarte mirat de originea epurarilor.... Cine e beneficiarul in toata chestia asta ??

Nu poporul, pentru ca la el nu se gandeste nimeni, nicaieri...Nu alti sefi, pentru ca s-au depasit cu mult limitele unor rafuieli..
Mi-e teama de o putere straina...Una care, dupa cum o numea Sir Winston Leonard Spencer-Churchill:

..."e o mare taina, infasurata intr-un mister si adancita intr-o enigma......" bom
Sfatuitorul
Admin

Puncte : 899
Data de inscriere : 13/02/2015
Localizare : Bucuresti

Mesaj Scris de Sfatuitorul la data de Vin Apr 10, 2015 9:09 am

Straniu si bizar..dar si teribil de destabilizator. Economia neagra, sau gri, are in prezent o contributie esentiala in mentinerea pe linia de plutire a intregului sistem. Si nu e o treaba a Romaniei, ci una comuna situatiilor de criza. Sa o torpilezi de maniera asta e contraproductiv si efectele nu vor intarzia sa apara. Totusi, nu cred intr-o masinatiune transnationala...
Kavarna

Puncte : 1034
Varsta : 37

Mesaj Scris de Kavarna la data de Joi Iul 06, 2017 8:59 pm

Tocmai am terminat Turning Point si sunt mut de uimire. Coincidentele dintre America din `25 si Romania de azi sunt izbitoare. in special personajul Forester si  Patriciu al nostru cu asemanarile destinelor, primul fabricat integral in cabinetele CIA, al doilea cu siguranta in birourile securitatii.

Totusi, istoria se repeta si cei care n-au invatat nimic din ea, sunt condamnati sa o repete. Mereu.
Autentikov

Puncte : 183
Data de inscriere : 19/05/2017

Mesaj Scris de Autentikov la data de Lun Noi 06, 2017 11:21 am

Eu sunt convins ca PSD-ul este cel mai intoxicat partid, iar situatia Romaniei de acum e unica in intreaga istorie a tarii. Trebuiesc incarcerati cat mai repede. Niste puscariabili...

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Noi 21, 2017 5:23 pm